led floodlight in city
led flood light 50w to. 500w
Approx. Price: Rs 999 / PieceGet Latest Price Product Details:
| IP Rating | IP66 |
| Model Name/Number | OEM |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Cinex LED |
| LED | 2835 1W 6V |
| Driver | IP65 440v protection |
| warranty | 2 year |
| Wattage | 50w,100w,150w,200w,300w,500w |
CINEX LED LIGHT
Our company has established itself as a leading name of superior quality products outdoor product Led street light, led flood light, led highbay light , all types of led products Best Quality, Fast service and Better Customer satisfaction
Features.
- Better illumination
- High grade material
- Quality product
- Life_50,000 Hours
- 85-440v protection
- 310v auto cutoff
- higher and lower volatege protection
- Efficacy (Lm/W)-120
- THD<10,
- CRI>85,
- Power Factor>0.98
- Constant Current drive,
Applications:
- ware house
- Streets light
- outdoor product
- Roadways
- Corrid
Approx. Price: Rs 1,450 / PieceGet Latest Price Product Details:
| IP Rating | IP66 |
| Model Name/Number | Maxo series cinex |
| Beam Angle | 120Dg |
| Country of Origin | Made in India |
| LED | 2835 1w 6v |
| Driver | IP65 waterproof 440v protection |
| warranty | 2 year |
| Brand | Cinex led |
| Wattage | 50w,100w,150w,200w,250w,300w,500w |
CINEX LED LIGHT
Our company has established itself as a leading name of superior quality products outdoor product Led street light, led flood light, led highbay light , all types of led products Best Quality, Fast service and Better Customer satisfaction
Features.
- Better illumination
- High grade material
- Quality product
- Life_50,000 Hours
- 85-440v protection
- 310v auto cutoff
- higher and lower volatege protection
- Efficacy (Lm/W)-120
- THD<10,
- CRI>85,
- Power Factor>0.98
- Constant Current drive,
Applications:
- ware house
- Streets light
- outdoor product
- Roadways
- Corrid
Approx. Price: Rs 999 / PieceGet Latest Price Product Details:
| IP Rating | IP66 |
| Beam Angle | Maxo Cinex |
| Country of Origin | Made in India |
| Driver | IP65 waterproof 440v protection |
| warranty | 2 year |
| Brand | Cinex LED |
| LED | 2835 1W 6V |
| Wattage | 50w,100w,150w,200w,300w,500w |
CINEX LED LIGHT
Our company has established itself as a leading name of superior quality products outdoor product Led street light, led flood light, led highbay light , all types of led products Best Quality, Fast service and Better Customer satisfaction
Features.
- Better illumination
- High grade material
- Quality product
- Life_50,000 Hours
- 85-440v protection
- 310v auto cutoff
- higher and lower volatege protection
- Efficacy (Lm/W)-120
- THD<10,
- CRI>85,
- Power Factor>0.98
- Constant Current drive,
Applications:
- ware house
- Streets light
- outdoor product
- Roadways
- Corrid
Approx. Price: Rs 999 / PieceGet Latest Price Product Details:
| IP Rating | IP66 |
| Model Name/Number | Maxo cinex |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Cinex LED |
| LED | 2835 1W 6V |
| Driver | IP65 WATERPROOF 440V PROTECTION |
| warranty | 2 year |
| Wattage | 50w,100w,150w,200w,300w,500w |
CINEX LED LIGHT
Our company has established itself as a leading name of superior quality products outdoor product Led street light, led flood light, led highbay light , all types of led products Best Quality, Fast service and Better Customer satisfaction
Features.
- Better illumination
- High grade material
- Quality product
- Life_50,000 Hours
- 85-440v protection
- 310v auto cutoff
- higher and lower volatege protection
- Efficacy (Lm/W)-120
- THD<10,
- CRI>85,
- Power Factor>0.98
- Constant Current drive,
Applications:
- ware house
- Streets light
- outdoor product
- Roadways
- Corrid