LED Panel Light
Manufacturer of a wide range of products which include 15w led panel light and cinex led panel lights.
Approx. Price: Rs 290 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Lighting Color | Cool White |
| Usage/Application | Indoor |
| Brand | Cinex |
| Wattage | 15 W |
| Shape | Square, Round |
| Lighting Type | LED |
| Color Temperature | 2700-3000 K |
| Power Factor | 95% |
| Efficiency | 90% |
| Cut Out Size | 205*205mm |
| Outer Size | 220*220mm |
CINEX LED LIGHT9725095618
Our company hus established itself as a leading name of superior quality Outdoor street light in the market at the present scerio.
our Best Quality, Fast service and Better Customer satisfactio
Features.
- Better illumination
- High grade material
- Quality product
- Life_50,000 Hours
- 85-440v protection
- 310v auto cutoff
- higher and lower volatege protection
- Efficacy (Lm/W)-120
- THD<10,
- CRI>85,
- Power Factor>0.98
- Constant Current drive,
Applications:
- ware house
- Streets light
- outdoor product
- Roadways
- Corridors
Approx. Price: Rs 290 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Lighting Color | Warm White |
| Usage/Application | Office |
| Brand | Cinex |
| Wattage | 7 W |
| Shape | Square, Round |
| Color Temperature | 3500-4100 K |
| Body Material | Ceramic |
| Warranty | 2 Year |
| Lighting Type | LED |
CINEX LED LIGHT9725095618
Our company hus established itself as a leading name of superior quality Outdoor street light in the market at the present scerio.
our Best Quality, Fast service and Better Customer satisfactio
Features.
- Better illumination
- High grade material
- Quality product
- Life_50,000 Hours
- 85-440v protection
- 310v auto cutoff
- higher and lower volatege protection
- Efficacy (Lm/W)-120
- THD<10,
- CRI>85,
- Power Factor>0.98
- Constant Current drive,
Applications:
- ware house
- Streets light
- outdoor product
- Roadways
- Corridors